LG UltraFine 32UN880-B
LG
Product Overview
4K Ergo stand with USB-C. Clean desk-mounted design.
Key Features & Benefits
Size
32 inch — a core specification that directly impacts real-world performance for Monitor workloads.
Panel
LG Engineering
Technical Specifications
Size32 inch
PanelIPS
Resolution3840x2160
VESA Mount100x100mm
Color Depth8-bit
Color GamutsRGB 99%
HDR SupportNone
Screen Size27"
Refresh Rate60Hz
Adaptive SyncAMD FreeSync Premium / NVIDIA G-Sync Compatible
AdjustabilityHeight (110mm), Tilt (-5° to +20°), Swivel (±30°), Pivot (±90°)
Curved / FlatFlat
Response Time4ms (GtG)
Contrast Ratio1000:1
Size32 inch
PanelIPS
Resolution3840x2160
VESA Mount100x100mm
Color Depth8-bit
Color GamutsRGB 99%
HDR SupportNone
Screen Size27"
Refresh Rate60Hz
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 1440p 240Hz
Gigabyte M27Q 27" 1440p 170Hz