LG DualUp 28MQ780-B
LG
Product Overview
Unique 16:18 aspect ratio. Like two 21.5-inch monitors stacked.
Key Features & Benefits
Size
28 inch — a core specification that directly impacts real-world performance for Monitor workloads.
Panel
LG Engineering
Technical Specifications
Size28 inch
PanelIPS
Resolution2560x2880
VESA Mount100x100mm
Color Depth8-bit
Color GamutsRGB 99%
HDR SupportNone
Screen Size27"
Refresh Rate60Hz
Adaptive SyncAMD FreeSync Premium / NVIDIA G-Sync Compatible
AdjustabilityHeight (110mm), Tilt (-5° to +20°), Swivel (±30°), Pivot (±90°)
Curved / FlatFlat
Response Time4ms (GtG)
Contrast Ratio1000:1
Size28 inch
PanelIPS
Resolution2560x2880
VESA Mount100x100mm
Color Depth8-bit
Color GamutsRGB 99%
HDR SupportNone
Screen Size27"
Refresh Rate60Hz
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 1440p 240Hz
Gigabyte M27Q 27" 1440p 170Hz